Answer Questions and Earn Points !!!
You can now earn points by answering the unanswered questions listed.
You are allowed to answer only once per question.

Gopal Purchased 35 Kg Rice At Rs 9.50 Per Kg & 30 Kg At Rate Of Rs 10.50. He Mixed The Two. Approximately At What Price Per Kg Should He Sell The Mixture To Make 35% Profit - Math Discussion

Gopal purchased 35 Kg rice at Rs 9.50 per Kg & 30 Kg at rate of Rs 10.50. He mixed the two. Approximately at what price per Kg should he sell the mixture to make 35% profit

Need ans with expln...
keerthika 2013-06-05 15:55:54
0

2 Answers


english Calculators and Converters

Ask a Question


Sitemap